Навіщо вчити математику?
Чи зможете ви доступно пояснити дитині, для чого їй потрібно займатися математикою? Адже вивчення понять, законів математики та логіки, розв’язання математичних і логічних завдань вимагає розумових зусиль. А навіщо взагалі це потрібно? 👉👉👉
1. Математика розвиває мисленняВивчаючи математику і розв’язуючи завдання, дитина вчиться:-узагальнювати і виділяти важливе;
-аналізувати і систематизувати;
-знаходити закономірності та встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;
-міркувати і робити висновки;
-мислити логічно, стратегічно і абстрактно.
2. Заняття математикою тренують пам’ять
Діти до 7 років часто вдаються до допомоги пальців рук і ніг, а також різних замінників (реальних предметів, рахункових паличок). У «перехідний період», у віці від 7 до 9 років, у школярів формується «доросла» навичка «думання», осмислення і запам’ятовування інформації.
3. Математика загартовує характер
Для правильного розв’язання математичних і логічних завдань потрібні уважність, наполегливість, відповідальність, точність і акуратність.
Чим регулярніше дитина тренує ці «м’язи характеру», тим сильнішими вони стають, тим частіше допомагають дитині у вирішенні не тільки навчальних завдань, але й життєвих проблем.
4. Музика для математики, математика — для музики
Вчені виявили, що за розв’язання алгебраїчних завдань і обробку музичної інформації відповідає одна і та сама ділянка головного мозку.
5. Математика допомагає досягати успіху в гуманітарних науках
Саме ранні математичні здібності — вірна передумова до того, що в подальшому дитина буде не тільки добре розуміти математику, але і процвітати в інших шкільних дисциплінах.
6. Розвиває навички вирішення побутових завдань
Завдяки математиці ми позбавляємося шкідливих звичок:
-не домислюємо, а оперуємо тільки точними термінами;
-не просто механічно запам’ятовуємо інформацію і правила, а оцінюємо їх, аналізуємо, розмірковуємо, щоб зрозуміти і засвоїти новий матеріал, новий життєвий урок.
7. Математика — основа успішної кар’єри
Результативні заняття математикою надають впевненість в собі, адже успіхи в ній вимагають завзятості в прагненні розв’язати найскладніші, іноді, на перший погляд, «нерозв’язні» завдання і проблеми.
8. Розв’язання завдань виробляє психологічну стійкість
Розв’язання математичних завдань допомагає поліпшити емоційне тло — це заняття здатне позбавити тривоги, допомагає контролювати емоції та попереджає стрес.
9. Задоволення від «ікс»
Для людини, яка серйозно займається математикою, математичні формули, рівняння й інші логічні та математичні завдання втілюють собою красу, гармонію і доставляють таке ж естетичне задоволення, як музика, мистецтво і гарний жарт.
Немає коментарів:
Дописати коментар